Praha má problém s turisty

13. 02. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 27b

O prahu je mezi zahraničními turisty čím dál tím menší zájem. Návštěvnost v lednu 2009 klesla o třetinu oproti lednu 2008.

Ovšem jedná se o to, že minulý leden byl o mnoho teplejším měsícem a tak logicky byl i vysoký zájem. Má se tedy v době odeplování čekat opět vzrůst tržeb zpět na průměr. Takže české agentury a hotely by se neměly v budoucnu příliš obávat. Jenže Prahu to stojí velikou část normálních tržeb z cestovního ruchu. Každý třetí turista, který navštívil loni ČR se totiž ubytoval právě v Praze. Pokles by tedy přecijen mohl nějaké potíže městu způsobit.

Avšak Okamura si nezájem vysvěluje jinak než počasím. Je to prý tím, že Prahu spousta tusristů již jednou navštívilo a že jim nic nenabízí, jen tak se sem nevrátí, dále pak cena služeb, věčné upozorňování na kapsáře a nepoctivé taxikáře atd...

Od každého to bude kousek, nepoctivci jsou po celém světě, kapsáři také. Jediná Praha se k tomu staví "sportovně" a k těmto potížím se přizná, ale každý dobrý skutek je po zásluze potrestán.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky ekonomika-finance

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.