Zajímavost o Německých pracovních úřadech

09. 02. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 27b

Když už jsme u toho zvyšování se české nezaměstnanosti a lidí, kteří si stěžují, že nemají zaplecno třeba za celý kvartál, představím unikátní řešení například z Německa.

jeden můj známý pracoval v německu, tři týdny práce, týden doma, v létě dovolená, slušné peníze. Jednou, po týdnu práce z těch tří přišel majitel podniku, ve kterém pracovali a řekl jim, že krachuje. Nakázal jim tedy, ať dodělají ty dva týdny a že dostanou papír na pracovní úřad, který tam mají poté odevzdat. Skutečně po provedení práce dostali uvedený papír, ale žádné peníze.

Tak trochu skleslí tedy zašli na úřad, který jim k jejich potěšení po předložení listiny vyplatil celé peníze hotově. Úřad to pak totiž bude vymáhat po majiteli zkrachovalého podniku a všichni bývalí zaměstnanci dostali peníze i s "odstupným".

Proč to tak neřešíme my, to je otázka...

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky ekonomika-finance

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.

Warning: include(reklama_roh.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38

Warning: include(): Failed opening 'reklama_roh.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38