Dopady krize v ČR dopady Ruského neplynu

09. 02. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 27b

Loni se spustil dominový efekt událostí, které vyústily v celosvětovou ekonomickou krizi. Tato krize už před mnoha týdny dorazila i k nám a dotkne se našich peněženek a nejen u těch, kteří přišli o práci v dnes již zanilkých podnicích. Během krize jich zkrachovalo desítky a přes 50 000 obyvatel České republiky si tak musí hledat jiné zaměstnání. Hlavní problém a vznik krize se přičítá státu USA a roku 2001 a 2005. V těchto letech kvůli teoristickým útokům (repsektive kvůli živelným katastrofám) došlo v USA k velikému nárustu úvěrů a banky neměly problém je poskytovat bez problému. Teď práve kvůli nízkému prověřování klientů v té době došlo k té situaci, že je složité od nich peníze zízkat zpět a fifnanční společnosti začaly mít problém i samy se sebou...

Když už je pozdě, teprve nyní se zavádí nová přísnější pravidla pro úvěry po celém světě ve všech bankách.

K tomu všemu v Evropě přispěl spor Ukrajiny a Ruska o plyn, který přvedl mnoho států na několik dní do absolutního kolapsu a tepelné paniky obyvatel. Utrácelo se za dřevo, které je nyní v domácnostech přebytečné, protože plyn byl spuštěn za dva týdny potom. Češi také přišli o část záloh a posílali i slovákům ze svého. Přináší nám to tedy nejen potíže ve financích (které mezi námi jsou i bez krize u nás i tak enormní), ale krize plynová nás vede do strachu o to, co si Rusové vymyslí příště.

Česká vláda se k tomu všemu dostala do předsednictví EU a nemůže najít ten správný postup k zbrždění krize i doma, natož pak v dalších 24 státech.

Návrhy vlády jsou někdy na pokraji zoufalství a děckosti a někdy nápadité, ale neschvalitelné. Podpora česých občanů pořád podpoří díru ve státním rozpočtu a nemáme se nijak extra špatně. Přecijen, kdyby ano, neměli bychom tak veliké procento imigrace. Navíc návrhy tipu snížení daně z paliv jsou opravdu špatným nápadem a denně by stát přišel o pěknou cirka 8-9 místnou sumu!

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky ekonomika-finance

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.